Ubercart Merchant One Gateway Integration (7.x-1.0-alpha1) - en to sk translation catalogue (17 entries)

en: Enabled
sk: Povolené

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Match
sk: Zhoda

en: Credit
sk: Kredit

en: Ubercart - payment
sk: Ubercart - platba

en: Capture
sk: Zachytiť

en: cURL error: @error
sk: Chyba cURL: @error

en: Credit card payment declined: @message
sk: Platba kreditnou kartou odmietnutá: @message

en: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Amount: @amount<br />AVS response: @avs
sk: <b>@type</b><br /><b>@status:</b> @message<br />Suma: @amount<br />AVS odpoveď: @avs

en: Address (Street) matches, ZIP does not
sk: Adresa (ulica) súhlasí, PSČ nie

en: AVS error
sk: Chyba AVS

en: Address information is unavailable
sk: Informácie o adrese sú nedostupné

en: Five digit ZIP matches, Address (Street) does not
sk: Päťčíselné PSČ súhlasí, adresa (ulica) nie

en: No Match
sk: Žiadna zhoda

en: Not Processed
sk: Nespracované

en: Issuer unable to process request
sk: Vydavateľ nie je schopný spracovať požiadavku

en: Void
sk: Storno
