Ubercart Molpay Payment Gateway (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Payment method
fr: Mode de paiement

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
fr: Une erreur est survenue lors du paiement. Veuillez nous contacter pour vous assurer que la commande a bien été soumise.

en: Payment method title
fr: Nom du mode de paiement

en: Order review submit button text
fr: Texte du bouton de vérification de commande

en: Submit Order
fr: Valider la commande

en: Order created through website.
fr: Commande créée par l'intermédiaire du site web.

en: Merchant ID
fr: Identifiant (ID) de marchand

en: Order complete
fr: Commande terminée

en: Credit card
fr: Carte bancaire

en: credit card
fr: carte bancaire
