Ubercart Molpay Payment Gateway (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Payment method
ja: 決済方法

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
ja: 支払い中にエラーが発生しました。ご注文が確定したかを確認するには私たちへご連絡下さい。

en: Payment method title
ja: 支払い方法のタイトル

en: Order review submit button text
ja: 注文内容確認ボタンのテキスト

en: Submit Order
ja: ご注文の確定

en: Order created through website.
ja: ウェブサイトからの注文。

en: Merchant ID
ja: マーチャントID

en: Order complete
ja: 注文完了

en: Credit card
ja: クレジットカード

en: credit card
ja: クレジットカード
