UC Multiprice (7.x-2.0) - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Enabled
ar: مفعل

en: Default currency
ar: العملة الافتراضية

en: Cost
ar: كلفة

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: <none>
ar: <لا يوجد>

en: Roles
ar: الأدوار

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Amount
ar: المبلغ

en: here
ar: هنا

en: The number of digits to the right of the decimal.
ar: عدد الأرقام بعد الفاصلة.

en: Decimal marker
ar: الفاصلة العشرية

en: Space
ar: فراغ

en: Remove line item.
ar: إزالة عنصر السطر.

en: Add a line item
ar: إضافة عنصر طلب

en: Decimal point
ar: نقطة عشرية

en: Comma
ar: فاصلة

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
ar: هذا الحقل يخزن عددا في قاعدة البيانات على شكل عدد كسري.

en: Thousand marker
ar: علامة الآلاف

en: Display prefix and suffix.
ar: عرض السابقة واللاحقة.

en: Display with prefix and suffix.
ar: عرض مع السابقة واللاحقة.
