UC Multiprice (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Default currency
da: Standardvaluta

en: Cost
da: Omkostning

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: <none>
da: - ingen -

en: Roles
da: Roller

en: Scale
da: Skalér

en: Add line
da: Tilføj linje

en: Amount
da: Beløb

en: here
da: her

en: The number of digits to the right of the decimal.
da: Antal cifre til højre for kommaet.

en: Decimal marker
da: Decimalmarkør

en: Space
da: Mellemrum

en: Balance: @balance
da: Saldo: @balance

en: Method: @payment_method
da: Betalingsmetode: @payment_method

en: Remove line item.
da: Fjern varelinje

en: Add a line item
da: Tilføj en varelinje

en: (!price each)
da: (!price pr. styk)

en: Currency format
da: Valutaformat

en: While not used directly in formatting, the currency code is used by other modules as the primary currency for your site.  Enter here your three character <a href="!url">ISO 4217</a> currency code.
da: Selvom det ikke anvendes direkte i formateringen, bruges valutakoden af andre moduler, som den primære valuta for din hjemmeside. Indtast her din tre-tegn lange<a href="!url"> ISO 4217</a> valutakode.

en: Current format
da: Aktuelle format

en: Currency Sign
da: Valutasymbol

en: Thousands Marker
da: Tusindmark

en: Decimal Marker
da: Decimalmark

en: Number of decimal places
da: Antal decimaler

en: Decimal point
da: Decimaltegn

en: Comma
da: Komma

en: Currency format: @format
da: Valutaformat: @format

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
da: Dette felt gemer et tal i databasen i et fast kommaformat.

en: Thousand marker
da: Tusindadskiller

en: Display prefix and suffix.
da: Vis præfiks og suffiks.

en: Display with prefix and suffix.
da: Vis med præfiks og suffiks.
