UC Multiprice (7.x-2.0) - en to et translation catalogue (34 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Delete
et: Kustuta

en: Cancel
et: Tühista

en: Enabled
et: Lubatud

en: Default currency
et: Vaikimisi rahaühik

en: Cost
et: Maksumus

en: Default
et: Vaikimisi

en: View
et: Kuva

en: <none>
et: &lt;puudub&gt;

en: Roles
et: Rollid

en: Scale
et: Skaleerimine

en: Add line
et: Lisa rida

en: Amount
et: Kogus

en: Sell Price
et: Müügihind

en: here
et: siin

en: The number of digits to the right of the decimal.
et: Numbrite arv komakohast paremal.

en: Decimal marker
et: Komakoha tähis

en: Space
et: Ruum

en: Balance: @balance
et: Bilanss: @balance

en: Method: @payment_method
et: Meetod: @payment_method

en: Currency format
et: Rahaühik

en: While not used directly in formatting, the currency code is used by other modules as the primary currency for your site.  Enter here your three character <a href="!url">ISO 4217</a> currency code.
et: Kuigi seda ei kasutata otse vorminduses, kasutavad teised moodulid valuutakoodi sinu saidi peamise valuuta määrajana. Sisesta kolmetäheline <a href="!url">ISO 4217</a> järgne valuutakood.

en: Current format
et: Praegune formaat

en: Currency Sign
et: Rahaühiku tähis

en: Thousands Marker
et: Tuhandete eraldaja

en: Decimal Marker
et: Komakohtade eraldaja

en: Number of decimal places
et: Komakohtade arv

en: Decimal point
et: punkt

en: Comma
et: koma

en: Currency format: @format
et: Rahaühik: @format

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
et: See väli salvestab numbri andmebaasis fikseeritud kümnendarvu formaadi alusel.

en: Thousand marker
et: Tuhandete eraldaja

en: Display prefix and suffix.
et: Kuva eesliidet ja järelliidet.

en: Display with prefix and suffix.
et: Kuva koos eesliite ja järelliitega.
