UC Multiprice (7.x-2.0) - en to hr translation catalogue (22 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Default currency
hr: Predefinirana valuta

en: Cost
hr: Trošak

en: Default
hr: Zadano

en: View
hr: Pregled

en: <none>
hr: %26lt;none%26gt;

en: Roles
hr: Uloge

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Amount
hr: Iznos

en: here
hr: ovdje

en: The number of digits to the right of the decimal.
hr: Broj znamenki desno od decimalnog zareza.

en: Decimal marker
hr: Decimalna oznaka

en: Space
hr: Razmak

en: Decimal point
hr: Decimalna točka

en: Comma
hr: Zarez

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
hr: Ovo polje sprema broj u bazu podataka u fiksnom decimalnom obliku.

en: Thousand marker
hr: Oznaka tisućica

en: Display prefix and suffix.
hr: Prikaži prefiks i sufiks.

en: Display with prefix and suffix.
hr: Prikaži s prefiksom i sufiksom.
