UC Multiprice (7.x-2.0) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Default currency
nl: Standaardvaluta

en: Cost
nl: Kostprijs

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: <none>
nl: -geen-

en: Roles
nl: Rollen

en: Scale
nl: Schalen

en: Add line
nl: Voeg toe

en: Amount
nl: Bedrag

en: Sell Price
nl: Verkoopprijs

en: here
nl: hier

en: The number of digits to the right of the decimal.
nl: Het aantal cijfers achter de komma.

en: Decimal marker
nl: Decimaal scheidingsteken

en: Space
nl: Spatie

en: -None-
nl: -Geen-

en: List Price
nl: Catalogusprijs

en: Balance: @balance
nl: Saldo: @balance

en: Method: @payment_method
nl: Betalingswijze: @payment_method

en: Remove line item.
nl: Verwijder regel.

en: Add a line item
nl: Voeg een regel toe

en: (!price each)
nl: (!price p/stuk)

en: Currency format
nl: Valutanotatie

en: While not used directly in formatting, the currency code is used by other modules as the primary currency for your site.  Enter here your three character <a href="!url">ISO 4217</a> currency code.
nl: Hoewel niet direct in de opmaak gebruikt, wordt de valutacode gebruikt door andere modules als de standaardvaluta voor uw site. Hier kunt u de <a href="!url">ISO 4217</a> drie-lettercode voor uw valuta invoeren.

en: Current format
nl: Huidige notatie

en: Currency Sign
nl: Valutateken

en: Thousands Marker
nl: Scheidingsteken voor duizendtallen

en: Decimal Marker
nl: Decimaal scheidingsteken

en: Number of decimal places
nl: Plaatsen achter de komma.

en: Decimal point
nl: Decimaalteken

en: Comma
nl: Komma

en: Currency format: @format
nl: Valutanotatie: @format

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
nl: Dit veld slaat een getal met een vast aantal decimalen in de database op.

en: Thousand marker
nl: Scheidingsteken voor duizendtallen

en: Display prefix and suffix.
nl: Voor- en achtervoegsel weergeven.

en: Display with prefix and suffix.
nl: Met voor- en achtervoegsel weergeven.
