UC Multiprice (7.x-2.0) - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Default currency
sv: Förvald valuta

en: Cost
sv: Kostnad

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: <none>
sv: &lt;ingen&gt;

en: Roles
sv: Roller

en: Scale
sv: Skala

en: Add line
sv: Lägg till rad

en: Amount
sv: Belopp

en: here
sv: här

en: The number of digits to the right of the decimal.
sv: Antalet siffror till höger om decimalen.

en: Decimal marker
sv: Decimaltecken

en: Space
sv: Blanksteg

en: -None-
sv: -Ingen-

en: Balance: @balance
sv: Saldo: @balance

en: Method: @payment_method
sv: Metod: @payment_method

en: Remove line item.
sv: Tag bort varuartikel.

en: Add a line item
sv: Lägg till en varuartikel

en: (!price each)
sv: (!price styck)

en: Currency format
sv: Valutaformat

en: While not used directly in formatting, the currency code is used by other modules as the primary currency for your site.  Enter here your three character <a href="!url">ISO 4217</a> currency code.
sv: Även om det inte används direkt i formatering, används valutakoden av andra moduler som primär valuta för din webbplats. Här anger du din valutakod bestående av tre tecken av typ <a href="!url">ISO 4217</a>.

en: Current format
sv: Nuvarande format

en: Currency Sign
sv: Valutasymbol

en: Thousands Marker
sv: Tusentalsmarkör

en: Decimal Marker
sv: Decimalmarkör

en: Number of decimal places
sv: Antal decimaler

en: Decimal point
sv: Decimalkomma

en: Comma
sv: Komma

en: Currency format: @format
sv: Valutaformat: @format

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
sv: Detta fält lagrar ett tal i databasen som ett fastställt decimalformat.

en: Thousand marker
sv: Tusentalsavgränsare

en: Display prefix and suffix.
sv: Visa prefix och suffix.

en: Display with prefix and suffix.
sv: Visa med prefix och suffix.
