UC Multiprice (7.x-2.0) - en to uk translation catalogue (39 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Default currency
uk: Базова валюта

en: Cost
uk: Вартість

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: <none>
uk: <нічого>

en: Roles
uk: Ролі

en: Scale
uk: Масштаб

en: Add line
uk: Додати рядок

en: Amount
uk: Величина

en: Sell Price
uk: Ціна продажу

en: here
uk: тут

en: The number of digits to the right of the decimal.
uk: Кількість цифр праворуч від знаку десяткового дробу.

en: Decimal marker
uk: Позначка десяткового числа

en: Ubercart - extra
uk: Уберкарт - екстра

en: Space
uk: Пробіл

en: -None-
uk: -Немає-

en: List Price
uk: Ціна по каталогу

en: Balance: @balance
uk: Баланс: @balance

en: Method: @payment_method
uk: Спосіб: @payment_method

en: Remove line item.
uk: Вилучити позицю обліку

en: Add a line item
uk: Додати позицію обліку

en: (!price each)
uk: (!price за шт.)

en: Currency format
uk: Поточний формат

en: Current format
uk: Поточний формат

en: Currency Sign
uk: Символ валюти

en: Thousands Marker
uk: Тисячний маркер

en: Decimal Marker
uk: Десятковий маркер

en: Number of decimal places
uk: Кількість нулів після коми

en: Decimal point
uk: Крапка

en: Comma
uk: Кома

en: Currency format: @format
uk: Формат валюти: @format

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
uk: Це поле записує в базу даних число у фіксованому десятковому форматі.

en: Thousand marker
uk: Розділювач тисяч

en: Display prefix and suffix.
uk: Відображати префікс та суфікс.

en: Display with prefix and suffix.
uk: Відображати з префіксом та суфіксом.
