UC Multiprice (7.x-2.1) - en to be translation catalogue (18 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Delete
be: Выдаліць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Enabled
be: Уключана

en: Default
be: Прадвызначана

en: View
be: Праглядзець

en: <none>
be: -Няма-

en: Roles
be: Ролі

en: Scale
be: Маштаб

en: The number of digits to the right of the decimal.
be: Колькасць лічбаў справа ад дзесятковай коскі.

en: Decimal marker
be: Дзесятковы знак

en: Space
be: Прабел

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Comma
be: Коска

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
be: Гэта поле захоўвае нумар у базе дадзеных у дзесятковым фармаце.

en: Thousand marker
be: Тысячны маркер

en: Display prefix and suffix.
be: Паказаць прэфіксы і суфіксы.

en: Display with prefix and suffix.
be: Паказаць з прэфіксамі і суфіксамі.
