UC Multiprice (7.x-2.1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Default currency
hi: डिफ़ॉल्ट मुद्रा

en: Cost
hi: लागत

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: <none>
hi: <कोई नहीं>

en: Roles
hi: भूमिका

en: Scale
hi: पैमाना

en: The number of digits to the right of the decimal.
hi: दशमलव के दाईं ओर अंकों की संख्या।

en: Decimal marker
hi: दशमलव निशान

en: Space
hi: जगह

en: Decimal point
hi: दशमलव बिंदु

en: Comma
hi: अल्पविराम

en: Thousand marker
hi: हजार मार्कर.

en: Display prefix and suffix.
hi: प्रत्यय और उपसर्ग प्रदर्शित करें.

en: Display with prefix and suffix.
hi: प्रत्यय और उपसर्ग के साथ प्रदर्शित करें.
