UC Multiprice (7.x-2.1) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Default currency
hu: Alapértelmezett pénznem

en: Cost
hu: Költség

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: <none>
hu: < nincs >

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Add line
hu: Sor hozzáadása

en: Amount
hu: Összeg

en: Sell Price
hu: Eladási ár

en: here
hu: ide

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: Ubercart - extra
hu: Übercart - extra

en: Space
hu: Szóköz

en: -None-
hu: -Nincs-

en: List Price
hu: Lista ár

en: Balance: @balance
hu: Egyenleg: @balance

en: Method: @payment_method
hu: Fizetési mód: @payment_method

en: Remove line item.
hu: Tétel eltávolítása.

en: Add a line item
hu: Egy tétel hozzáadása

en: (!price each)
hu: (!price / darab)

en: Currency format
hu: Pénznem formátuma

en: While not used directly in formatting, the currency code is used by other modules as the primary currency for your site.  Enter here your three character <a href="!url">ISO 4217</a> currency code.
hu: Habár a formázásra nincs hatása, a pénznem kódot több modul használja az oldal elsődleges pénznemének meghatározásakor.Az <a href="!url">ISO 4217</a> szabvány szerinti pénznem kóddal lehet megadni.

en: Current format
hu: Jelenlegi forma

en: Currency Sign
hu: Pénznem jel

en: Thousands Marker
hu: Ezreselválasztó

en: Decimal Marker
hu: Tizedeselválasztó

en: Number of decimal places
hu: Tizedesek száma

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Comma
hu: Vessző

en: Currency format: @format
hu: Pénzformátum: @format

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
hu: Ez a mező a számot az adatbázisban rögzített pontosságú formában tárolja.

en: Thousand marker
hu: Ezres elválasztó

en: Display prefix and suffix.
hu: Elő- és utótag megjelenítése.

en: Display with prefix and suffix.
hu: Megjelenítés elő- és utótaggal.
