UC Multiprice (7.x-2.1) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Enabled
id: Aktif

en: Default currency
id: Mata uang bawaan

en: Cost
id: Biaya

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: <none>
id: <nihil>

en: Roles
id: Peran

en: Scale
id: Skala

en: Amount
id: Jumlah

en: here
id: di sini

en: The number of digits to the right of the decimal.
id: Angka digit disebelah kanan desimal.

en: Decimal marker
id: Tanda desimal

en: Space
id: Ruang kapasitas

en: Currency format
id: Format mata uang

en: Current format
id: Format saat ini

en: Currency Sign
id: Simbol Mata Uang

en: Thousands Marker
id: Penanda Ribuan

en: Decimal point
id: Poin desimal

en: Comma
id: Koma

en: Currency format: @format
id: Format mata uang: @format

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
id: Isian ini menyimpan nomor dalam database dalam format desimal tetap.

en: Thousand marker
id: Pemisah Ribuan

en: Display prefix and suffix.
id: Tampilkan awalan dan akhiran.

en: Display with prefix and suffix.
id: Tampilkan dengan awalan dan akhiran.
