UC Multiprice (7.x-2.1) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Enabled
ja: 有効

en: Default currency
ja: デフォルトの通貨

en: Cost
ja: 原価

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: <none>
ja: <なし>

en: Roles
ja: 役割

en: Scale
ja: スケール

en: Add line
ja: ラインの追加

en: Amount
ja: 量

en: here
ja: こちら

en: The number of digits to the right of the decimal.
ja: 小数点の右側の数字の数。

en: Decimal marker
ja: 小数点記号

en: Ubercart - extra
ja: Ubercart - 特別機能

en: Space
ja: スペース

en: List Price
ja: 希望小売価格

en: Balance: @balance
ja: 残高: @balance

en: Method: @payment_method
ja: 決済方法: @payment_method

en: Remove line item.
ja: ライン アイテムの削除

en: Add a line item
ja: ラインアイテムの追加

en: (!price each)
ja: (各 !price)

en: Currency format
ja: 通貨の書式

en: While not used directly in formatting, the currency code is used by other modules as the primary currency for your site.  Enter here your three character <a href="!url">ISO 4217</a> currency code.
ja: 書式では直接使用されなくても、通貨コードはサイトの主な通貨として他のモジュールで使用されます。<a href="!url">ISO 4217</a>の通貨コードで3文字をここに入力してください。

en: Current format
ja: 現在の書式

en: Currency Sign
ja: 通貨記号

en: Thousands Marker
ja: 千単位を表す記号

en: Decimal Marker
ja: 小数点を表す記号

en: Number of decimal places
ja: 小数点以下の桁数

en: Decimal point
ja: 小数点

en: Comma
ja: コンマ

en: Currency format: @format
ja: 通貨の書式: @format

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
ja: このフィールドは、データベースに固定小数点フォーマットで保存する数値を入力します。

en: Thousand marker
ja: 千の位の印

en: Display prefix and suffix.
ja: 接頭語と接尾語を表示します。

en: Display with prefix and suffix.
ja: 接頭語、接尾語と一緒に表示。
