UC Multiprice (7.x-2.1) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Cancel
oc: Anullar

en: Enabled
oc: Activat

en: Default currency
oc: Devisa per defaut

en: Cost
oc: Còst

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: <none>
oc: --pas cap--

en: Roles
oc: Ròtles

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Amount
oc: Montant

en: here
oc: aicí

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: Space
oc: Espace

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Comma
oc: Virgula

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
oc: Aqueste camp emmagazina un numèro a la basa de donadas en format de decimal fixe.

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats

en: Display prefix and suffix.
oc: Aficha lo prefix e lo sufix.

en: Display with prefix and suffix.
oc: Aficha amb lo prefix e lo sufix.
