UC Multiprice (7.x-2.1) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Enabled
ro: Activat

en: Default currency
ro: Moneda implicită

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afișează

en: <none>
ro: <nimic>

en: Roles
ro: Roluri

en: Scale
ro: Scalare

en: Add line
ro: Adaugă rând

en: Amount
ro: Suma

en: here
ro: aici

en: The number of digits to the right of the decimal.
ro: Numărul de cifre de la dreapta zecimalei.

en: Decimal marker
ro: Separator zecimale

en: Space
ro: spațiu

en: Decimal point
ro: Separator zecimal

en: Comma
ro: virgulă

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
ro: Acest câmp stochează un număr în baza de date într-un format zecimal fix.

en: Thousand marker
ro: Marcaj cifra miilor

en: Display prefix and suffix.
ro: Afișează sufix și prefix

en: Display with prefix and suffix.
ro: Afișează cu sufix și prefix
