UC Multiprice (7.x-2.1) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Enabled
tr: Etkin

en: Default currency
tr: Varsayılan Para Birimi

en: Cost
tr: Maliyet

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Roles
tr: Roller

en: Scale
tr: Ölçek

en: Amount
tr: Miktar

en: Sell Price
tr: Satış Fiyatı

en: here
tr: buraya

en: The number of digits to the right of the decimal.
tr: Ondalık işaretinin sağındaki basamak sayısı.

en: Decimal marker
tr: Ondalık işareti

en: Ubercart - extra
tr: Ubercart - ilave

en: Space
tr: Boşluk

en: List Price
tr: Liste Fiyatı

en: Balance: @balance
tr: Bakiye: @balance

en: Method: @payment_method
tr: Yöntem: @payment_method

en: (!price each)
tr: (herbiri için !price )

en: Currency format
tr: Para birimi biçimi

en: Current format
tr: Geçerli biçim

en: Currency Sign
tr: Para birimi sembolü

en: Thousands Marker
tr: Binlik ayracı

en: Decimal Marker
tr: Ondalık ayracı

en: Number of decimal places
tr: Ondalık hane sayısı

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Comma
tr: Virgül

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
tr: Bu alan bir sayıyı veritabanında sabit ondalıklı bir biçimde saklar.

en: Thousand marker
tr: Basamak gruplandırma simgesi

en: Display prefix and suffix.
tr: Öneki ve soneki göster

en: Display with prefix and suffix.
tr: Ön- ve son-ek ile görüntüle.
