UC Multiprice (7.x-2.1) - en to vi translation catalogue (30 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Delete
vi: Xóa

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Enabled
vi: Bật

en: Default currency
vi: Tiền tệ mặc định

en: Cost
vi: Trị giá

en: Default
vi: Mặc định

en: View
vi: Xem

en: <none>
vi: <không>

en: Roles
vi: Vai trò

en: Scale
vi: Co dãn

en: Add line
vi: Thêm dòng

en: Amount
vi: Số lượng

en: here
vi: ở đây

en: The number of digits to the right of the decimal.
vi: Số chữ số sẽ hiển thị phần thập phân.

en: Decimal marker
vi: Dấu ngăn cách hàng đơn vị

en: Ubercart - extra
vi: Ubercart - mở rộng

en: Space
vi: Khoảng trống

en: Balance: @balance
vi: Số dư: @balance

en: Method: @payment_method
vi: Phương thức: @payment_method

en: Currency format
vi: Định dạng tiền tệ

en: Current format
vi: Định dạng hiện thời

en: Currency Sign
vi: Ký hiệu tiền tệ

en: Number of decimal places
vi: Số chữ số thập phân

en: Decimal point
vi: Dấu chấm thập phân

en: Comma
vi: Dấu phẩy

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
vi: Trường này lưu 1 giá trị số nguyên trong CSDL ở dạng số dấu phẩy tĩnh.

en: Thousand marker
vi: Dấu ngăn cách hàng nghìn

en: Display prefix and suffix.
vi: Hiện văn bản trước và sau giá trị của trường.

en: Display with prefix and suffix.
vi: Trình bày thêm các văn bản ở trước và sau phần giá trị.
