UC Multiprice (7.x-2.0) - en to cs translation catalogue (37 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Default currency
cs: Výchozí měna

en: Cost
cs: Náklady

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: <none>
cs: <žádné>

en: Roles
cs: Role

en: Add line
cs: Přidat řádku

en: Amount
cs: Částka

en: Sell Price
cs: Prodejní cena

en: here
cs: zde

en: The number of digits to the right of the decimal.
cs: Počet míst za desetinnou čárkou.

en: Decimal marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: Space
cs: Mezera

en: List Price
cs: Ceníková cena

en: Balance: @balance
cs: Bilance: @balance

en: Method: @payment_method
cs: Způsob: @payment_method

en: Remove line item.
cs: Odebrat řádkovou položku.

en: Add a line item
cs: Přidat řádkovou položku

en: (!price each)
cs: (!price/ks)

en: Currency format
cs: Formát měny

en: While not used directly in formatting, the currency code is used by other modules as the primary currency for your site.  Enter here your three character <a href="!url">ISO 4217</a> currency code.
cs: Kód měny není sice používán přímo ve formátování, ale ostatní moduly ho používají jako primární měnu. Zde vložte váš trojpísmenný <a href="!url">ISO 4217</a> kód měny.

en: Current format
cs: Aktuální formát

en: Currency Sign
cs: Značka měny

en: Thousands Marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Decimal Marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: Number of decimal places
cs: Počet desetiných míst

en: Decimal point
cs: Desetinná tečka

en: Comma
cs: Čárka

en: Currency format: @format
cs: Formát měny: @format

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
cs: Pole ukládá číslo do databáze jako číslo s pevným počtem desetinných míst.

en: Thousand marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Display prefix and suffix.
cs: Zobrazit předponu a příponu.

en: Display with prefix and suffix.
cs: Zobrazit s předponou a příponou.
