UC Multiprice (7.x-2.0) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Enabled
pl: Włączone

en: Default currency
pl: Domyślna waluta

en: Cost
pl: Koszt

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: <none>
pl: &lt;brak&gt;

en: Roles
pl: Role

en: Scale
pl: Skala

en: Amount
pl: Ilość

en: here
pl: tutaj

en: The number of digits to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr po przecinku.

en: Decimal marker
pl: Separator części ułamkowej

en: Space
pl: Odstęp

en: -None-
pl: - Brak -

en: Currency format
pl: Format waluty

en: Current format
pl: Obecny format

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Comma
pl: Przecinek

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
pl: To pole przechowuje liczbę w bazie danych ze stałą liczbą miejsc po przecinku.

en: Thousand marker
pl: Separator tysięcy

en: Display prefix and suffix.
pl: Pokazuj przedrostek i przyrostek.

en: Display with prefix and suffix.
pl: Wyświetl z przedrostkiem i przyrostkiem.
