UC Multiprice (7.x-2.1) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Enabled
fa: فعال

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Scale
fa: مقیاس

en: The number of digits to the right of the decimal.
fa: تعداد ارقام سمت راست اعشار.

en: Decimal marker
fa: علامت اعشار

en: Space
fa: فاصله

en: Decimal point
fa: ممیز دهدهی

en: Comma
fa: کاما

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
fa: این میدان اعداد را در مخزن داده به قالب اعداد اعشاری ذخیره می‌کند.

en: Thousand marker
fa: علامت هزارگان

en: Display prefix and suffix.
fa: نمایش پیشوند و پسوند.

en: Display with prefix and suffix.
fa: نمایش با پیشوند و پسوند.
