Novalnet Payment Module - Ubercart (7.x-3.8) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Year
it: Anno

en: Month
it: Mese

en: Invoice
it: Fattura

en: here
it: qui

en: January
it: Gennaio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Credit Card
it: Carta di Credito

en: Expiration Date
it: Data scadenza

en: Card number
it: Numero carta

en: Expiration Month
it: Mese di scadenza

en: Expiration Year
it: Anno di scadenza

en: Review payment
it: Rivedi pagamento

en: Account number
it: Numero conto

en: Bank code
it: Codice banca

en: PayPal API Password
it: Password PayPal API

en: PayPal API Signature
it: Firma PayPal API
