Ubercart Option Images (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Attribute
pt: Atributo

en: Remove
pt: Remover

en: Cost
pt: Custo

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Default
pt: Por defeito

en: Options
pt: Opções

en: Price
pt: Preço

en: Order
pt: Ordem

en: Fade
pt: Desaparecer gradualmente

en: Switch Attributes
pt: Trocar Atributos

en: Select one of the various image switching effects.
pt: Selecione um dos vários efeitos de mudança de imagem.

en: Preview Image Size
pt: Pré-visualizar o tamanho da imagem

en: Image size to display in the option table when editing a product.
pt: Tamanho da imagem a ser exibida na tabela de opções ao editar um produto.

en: Page Image Size
pt: Tamanho da imagem da página

en: Image size which will display in a full page view.
pt: Tamanho da imagem que será exibida na visualização de página inteira.

en: product
pt: produto
