Ubercart Order Access (7.x-1.0-beta15) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Edit
da: Redigér

en: View
da: Vis

en: Active
da: Aktiv

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Permission
da: Tilladelse

en: Print
da: Udskriv

en: Save permissions
da: Gem tilladelser

en: Order status
da: Ordrestatus

en: View orders
da: Vis ordrer

en: View order @order_id.
da: Vis ordre @order_id.

en: View order
da: Vis ordre

en: Delete order @order_id.
da: Slet ordre @order_id.

en: Edit order @order_id.
da: Redigér ordre @order_id.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
da: Denne tilladelse er arvet fra den godkendte brugerrolle.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
da: Advarsel: Giv kun til betroede roller; denne tilladelse har sikkerhedsmæssige implikationer.

en: Print order @order_id.
da: Udskriv ordre @order_id.

en: Edit order
da: Ret ordre
