Ubercart Order Access (7.x-1.0-beta15) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Edit
pt: Editar

en: View
pt: Ver

en: Active
pt: Ativo

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram salvas.

en: Permissions
pt: Permissões

en: Permission
pt: Permissão

en: Print
pt: Imprimir

en: Save permissions
pt: Salvar permissões

en: Order status
pt: Situação do pedido

en: View orders
pt: Ver pedidos

en: View order @order_id.
pt: Exibir pedido @order_id.

en: View order
pt: Ver pedido

en: Delete order @order_id.
pt: Apagar pedido @order_id.

en: Edit order @order_id.
pt: Editar pedido @order_id.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
pt: Essa permissão é herdada do papel de usuário autenticado.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pt: Aviso: Dê apenas para papéis de confiança. Esta permissão tem implicações de segurança.

en: Delete order
pt: Apagar pedido
