Ubercart Order Access (7.x-1.0-beta3) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Edit
cy: Golygu

en: View
cy: Gweld

en: Active
cy: Gweithredol

en: security
cy: gwarchodaeth

en: The changes have been saved.
cy: Mae'r newidiadau wedi cael eu cadw.

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Permission
cy: Caniatâd

en: Save permissions
cy: Cadw hawliau

en: Order status
cy: Statws yr archeb
