Ubercart Order Access (7.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: View
fa: مشاهده

en: Active
fa: فعال

en: security
fa: امنیت

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Ubercart - extra
fa: آبرکارت - اضافی

en: Permission
fa: مجوز

en: Print
fa: چاپ

en: Save permissions
fa: ذخیره کردن مجوزها

en: Order status
fa: وضعیت سفارش

en: View orders
fa: مشاهده سفارشات

en: View order @order_id.
fa: مشاهده سفارش @order_id.

en: View order
fa: مشاهده سفارش

en: Delete order @order_id.
fa: حذف سفارش @order_id.

en: Edit order @order_id.
fa: ویرایش سفارش @order_id.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
fa: این مجوز از نقش کاربر شناخته شده گرفته شده است.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fa: هشدار: فقط به نقش‌های مورد اعتماد داده شود: این مجوز پیامدهای امنیتی دارد.

en: Delete order
fa: حذف سفارش
