Ubercart Order Access (7.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Edit
id: Sunting

en: View
id: Lihat

en: Active
id: Aktif

en: security
id: keamanan

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Permissions
id: Izin

en: Permission
id: Kewenangan

en: Print
id: Cetak

en: Save permissions
id: Simpan kewenangan

en: Order status
id: Status Order

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
id: Kewenangan ini adalah turunan dari pemeran pengguna terdaftar.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
id: Peringatan: Berikan hanya untuk pemeran terpercaya; kewenangan ini mempengaruhi keamanan.

en: Delete order
id: Hapus pesanan
