Ubercart Order Access (7.x-1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: View
ja: ビュー

en: Active
ja: アクティブ

en: security
ja: セキュリティー

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Permissions
ja: 権限

en: Ubercart - extra
ja: Ubercart - 特別機能

en: Permission
ja: 権限

en: Print
ja: 印刷

en: Save permissions
ja: 権限の保存

en: Order status
ja: 注文ステータス

en: View orders
ja: 注文を表示

en: View order @order_id.
ja: 注文 @order_id を表示します。

en: View order
ja: 注文を表示

en: Delete order @order_id.
ja: 注文 @order_id を削除。

en: Edit order @order_id.
ja: 注文 @order_id を編集

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ja: この権限は、ログイン中ユーザーの役割から継承されます。

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ja: 警告: 信頼できる役割のみに与えてください。この権限はセキュリティへの影響があります。

en: Delete order
ja: 注文を削除
