Ubercart Order Access (7.x-1.0-beta3) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Edit
oc: Modificar

en: View
oc: Veire

en: Active
oc: Actiu

en: security
oc: seguretat

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Permission
oc: Dreit

en: Print
oc: Impression

en: Save permissions
oc: Enregistrar los dreits d'accès

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
oc: Aqueste dreit es ereitat del ròtle de l'utilizaire autentificat.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
oc: Avís : Assigneu-lo solament als ròtles de confiança; aqueste permés a implicacions en la seguretat.
