Ubercart Order Access (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Edit
pt: Editar

en: View
pt: Mostrar

en: Active
pt: Ativo

en: security
pt: segurança

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram guardadas.

en: Permissions
pt: Permissões

en: Permission
pt: Permissão

en: Print
pt: Imprimir

en: Save permissions
pt: Guardar permissões

en: Order status
pt: Estado da encomenda

en: View orders
pt: Ver encomendas

en: View order
pt: Ver encomenda

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
pt: Esta permissão é herdada do grupo de utilizadores autenticados.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pt: Atenção: Dê a grupo de utilizadores de confiança somente; esta permissão tem implicações de segurança.

en: Delete order
pt: Apagar encomenda
