Ubercart Order Access (7.x-1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Edit
uk: Редагувати

en: View
uk: Перегляд

en: Active
uk: Активно

en: security
uk: безпека

en: The changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Ubercart - extra
uk: Уберкарт - екстра

en: Permission
uk: Повноваження

en: Print
uk: Друк

en: Save permissions
uk: Зберегти повноваження

en: Order status
uk: Статус замовлення

en: View orders
uk: Переглянути замовлення

en: View order @order_id.
uk: Переглянути замовлення № @order_id.

en: View order
uk: Перегляд замовлення

en: Delete order @order_id.
uk: Видалити замовлення № @order_id.

en: Edit order @order_id.
uk: Редагувати замовлення № @order_id.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
uk: Це повноваження успадковується від ролі "Авторизований користувач".

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
uk: Увага: Надавати тільки довіреним ролям; це повноваження пов’язане з безпекою.

en: Delete order
uk: Видалити замовлення

en: Print order @order_id.
uk: Надрукувати замовлення @order_id.
