Ubercart Order Access (7.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: View
it: Visualizza

en: Active
it: Attivo

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Permissions
it: Permessi

en: Permission
it: Permesso

en: Print
it: Stampa

en: Save permissions
it: Salva i permessi

en: Order status
it: Stato dell'ordine

en: View orders
it: Visualizza ordini

en: View order @order_id.
it: Visualizza ordine @order_id.

en: View order
it: Visualizza l'ordine

en: Delete order @order_id.
it: Elimina ordine @order_id.

en: Edit order @order_id.
it: Modifica ordine @order_id.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
it: Questo permesso viene ereditato dal ruolo utente autenticato.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
it: Attenzione: garantire esclusivamente agli utenti fidati; questo permesso ha implicazioni per la sicurezza del sito.
