Ubercart Order Access (7.x-1.0-beta4) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Edit
sv: Redigera

en: View
sv: Visa

en: Active
sv: Aktiv

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Permission
sv: Behörighet

en: Print
sv: Utskrift

en: Save permissions
sv: Spara behörigheter

en: Order status
sv: Status för beställning

en: View orders
sv: Visa beställningar

en: View order @order_id.
sv: Visa beställning @order_id.

en: View order
sv: Visa beställning

en: Delete order @order_id.
sv: Radera beställning @order_id.

en: Edit order @order_id.
sv: Redigera beställning @order_id.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
sv: Denna behörighet ärvs från rollen verifierad användare.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
sv: Varning: Ge enbart till betrodda användare. Denna behörighet har konsekvenser för säkerheten.
