Payeezy Gateway for Ubercart (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Not found
da: Ikke fundet

en: API Key
da: API-nøgle

en: Match
da: Resultat

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Transaction mode
da: Transaktionsmåde

en: Live transactions in a live account
da: Rigtige transaktioner i en rigtig konto

en: Developer test account transactions
da: Udvikler testkonto transaktioner

en: Credit card payment declined: @message
da: Kreditkortbetaling afvist: @message

en: ACCEPTED
da: GODKENDT

en: REJECTED
da: AFVIST

en: CVV match: @cvv
da: Kontrolcifre resultat: @cvv

en: No Match
da: Intet resultat

en: Not Processed
da: Ikke gennemført

en: Should have been present
da: Skulle have været tilstede

en: Issuer unable to process request
da: Udsteder ude af stand til at gennemføre forespørgsel
