Payeezy Gateway for Ubercart (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
ja: 有効

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Match
ja: 一致

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Transaction mode
ja: 取引モード

en: Live transactions in a live account
ja: ライブアカウントでのライブ取引

en: Developer test account transactions
ja: 開発者テストアカウント取引

en: Credit card payment declined: @message
ja: クレジットカード払いは断られました: @message

en: Type: @type<br />ID: @id
ja: タイプ: @type<br />ID: @id

en: ACCEPTED
ja: 承認されました

en: REJECTED
ja: 却下されました

en: CVV match: @cvv
ja: CVV一致: @cvv

en: No Match
ja: 一致しません

en: Not Processed
ja: 処理できません

en: Should have been present
ja: 存在すべき

en: Issuer unable to process request
ja: 発行機関が要求を処理できません
