Payeezy Gateway for Ubercart (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Not found
pt: Não encontrado

en: API Key
pt: Chave de API

en: Match
pt: Ocorrência

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Transaction mode
pt: Modo da transação

en: Live transactions in a live account
pt: Transações reais em uma conta real

en: Developer test account transactions
pt: Conta de teste de transações do desenvolvedor

en: Credit card payment declined: @message
pt: Pagamento por cartão de crédito recusado: @message

en: Type: @type<br />ID: @id
pt: Tipo: @type<br />Identificador: @id

en: ACCEPTED
pt: ACEITO

en: REJECTED
pt: REJEITADO

en: No Match
pt: Não Confere

en: Not Processed
pt: Não Processado

en: Should have been present
pt: Deve ter estado presente

en: Issuer unable to process request
pt: Emitente incapaz de processar o pedido
