Payeezy Gateway for Ubercart (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Not found
sv: Hittades ej

en: API Key
sv: API-nyckel

en: Ubercart - payment
sv: Ubercart - betalning

en: Transaction mode
sv: Transaktionsläge

en: Live transactions in a live account
sv: Publika transaktioner på ett publikt konto

en: Developer test account transactions
sv: Transaktioner för utvecklarens teskonto

en: Credit card payment declined: @message
sv: Kontokortsbetalning nekad: @message

en: Type: @type<br />ID: @id
sv: Typ: @type<br />ID: @id

en: ACCEPTED
sv: ACCEPTERAD

en: REJECTED
sv: NEKAD

en: CVV match: @cvv
sv: CVV-matchning: @cvv

en: No Match
sv: Ingen träff

en: Not Processed
sv: Ej bearbetad

en: Should have been present
sv: Borde ha funnits tillgänglig

en: Issuer unable to process request
sv: Utgivaren kan inte behandla förfrågan
