Payeezy Gateway for Ubercart (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Enabled
fr: Activé

en: Not found
fr: Non trouvé

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Match
fr: Correspondance

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Transaction mode
fr: Mode de transaction

en: Live transactions in a live account
fr: Transactions réelles sur un compte réel

en: Developer test account transactions
fr: Transactions du compte test développeur

en: Credit card payment declined: @message
fr: Paiement par carte bancaire refusé : @message

en: Type: @type<br />ID: @id
fr: Type : @type<br />ID : @id

en: ACCEPTED
fr: ACCEPTÉ

en: REJECTED
fr: REJETÉ

en: CVV match: @cvv
fr: Le CVV correspond : @cvv

en: No Match
fr: Pas de correspondance

en: Not Processed
fr: Non traité

en: Should have been present
fr: Aurait dû être présent

en: Issuer unable to process request
fr: L'émetteur n'a pas réussi à traiter la demande
