Payeezy Gateway for Ubercart (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Not found
hu: Nem található

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Match
hu: Egyezik

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Transaction mode
hu: Tranzakció módja

en: Live transactions in a live account
hu: Élő tranzakciók az élő fiókban.

en: Developer test account transactions
hu: Fejlesztői teszt fiók tranzakciók

en: Credit card payment declined: @message
hu: A bankkártyás fizetés el lett utasítva: @message

en: Type: @type<br />ID: @id
hu: Típus: @type<br />Azonosító: @id

en: ACCEPTED
hu: ELFOGADVA

en: REJECTED
hu: ELUTASÍTVA

en: CVV match: @cvv
hu: CVV egyezés: @cvv

en: No Match
hu: Nincs egyezés

en: Not Processed
hu: Nincs feldolgozva

en: Should have been present
hu: Jelen kellett volna lennie

en: Issuer unable to process request
hu: A kibocsátó nem tudja feldolgozni a kérést

en: Transaction Type
hu: Tranzakció típus
