Payeezy Gateway for Ubercart (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Enabled
fa: فعال

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: Match
fa: مطابق است

en: Ubercart - payment
fa: آبرکارت - پرداخت

en: Transaction mode
fa: حالت تراکنش

en: Live transactions in a live account
fa: انجام تراکنش های حقیقی در یک حساب حقیقی

en: Credit card payment declined: @message
fa: پرداخت کارت اعتباری رد شد:  @message

en: Type: @type<br />ID: @id
fa: نوع: @type<br />شناسه: @id

en: ACCEPTED
fa: تائید شد

en: REJECTED
fa: رد شد

en: CVV match: @cvv
fa: تطبیق CVV: @cvv

en: No Match
fa: تطابق ندارد

en: Not Processed
fa: پردازش نشده

en: Should have been present
fa: باید حاضر می بود
