Payeezy Gateway for Ubercart (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Match
nl: Overeenkomst

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Transaction mode
nl: Transactie modus

en: Live transactions in a live account
nl: Echter transacties in een live account

en: Developer test account transactions
nl: Transacties in een test-account voor ontwikkelaars

en: Credit card payment declined: @message
nl: Creditcard-betaling afgewezen: @message

en: ACCEPTED
nl: GEACCEPTEERD

en: REJECTED
nl: GEWEIGERD

en: CVV match: @cvv
nl: CVV overeenkomst: @cvv

en: No Match
nl: Komt niet overeen

en: Not Processed
nl: Niet verwerkt

en: Should have been present
nl: Zou aanwezig moeten zijn

en: Issuer unable to process request
nl: Uitgever niet in staat aanvraag te verwerken
