Ubercart pictured cart block (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Checkout
it: Vai alla cassa

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Sort by
it: Ordina per

en: Shopping cart
it: Carrello

en: View cart
it: Vedi carrello

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
it[0]: <span class="num-items">@count</span> Prodotto
it[1]: <span class="num-items">@count</span> Prodotti

en: Image style
it: Stile immagine
