Ubercart pictured cart block (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Remove
fr: Retirer

en: name
fr: nom

en: Checkout
fr: Passer la commande

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Sort by
fr: Trier par

en: Shopping cart
fr: Panier

en: Hide block if cart is empty
fr: Cacher le block si le panier est vide

en: qty
fr: qté

en: View cart
fr: Voir le panier

en: a
fr: un

en: Increase
fr: Augmenter

en: Decrease
fr: Diminuer

en: <span class="num-items">@count</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
fr[0]: <span class="num-items">@count</span> Élément
fr[1]: <span class="num-items">@count</span> Éléments

en: Image style
fr: Style d'image
