Ubercart pictured cart block (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: name
pt: nome

en: Checkout
pt: Fechar pedido

en: Ascending
pt: Crescente

en: Descending
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Orientation
pt: Orientação

en: Shopping cart
pt: Carrinho

en: Hide block if cart is empty
pt: Esconder o bloco se o carrinho estiver vazio

en: qty
pt: qtd

en: View cart
pt: Ver carrinho

en: Image style
pt: Estilo da imagem
