Ubercart Product Power Tools (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Cost
fr: Coût

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Length
fr: Longueur

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Sell Price
fr: Prix de Vente

en: Clone
fr: Cloner

en: List price
fr: Prix public indicatif

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Shipping
fr: Expédition

en: Pounds
fr: Livres

en: Grams
fr: Grammes

en: Kilograms
fr: Kilogrammes

en: Ounces
fr: Onces

en: Inches
fr: Pouces

en: Feet
fr: Pieds

en: Prices
fr: Tarifs

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
fr: Préférez les substitutions par texte brut (raw) pour éviter les problèmes dûs aux entités HTML !

en: Sell price
fr: Prix de vente

en: List Price
fr: Prix Catalogue

en: Physical dimensions of the packaged product.
fr: Dimensions physiques du produit emballé.

en: Units of measurement
fr: Unités de mesure

en: Centimeters
fr: Centimètres

en: Millimeters
fr: Millimètres

en: Unit of measurement
fr: Unité de mesure

en: For a package containing only this product, how many are in it?
fr: Le nombre d'unités que contient le paquet de ce produit.

en: Default quantity to add to cart
fr: Quantité par défaut à ajouter au panier
