Ubercart Product Power Tools (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Actions
it: Azioni

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Cost
it: Costo

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Update
it: Aggiorna

en: Length
it: Lunghezza

en: Dimensions
it: Dimensioni

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Stock
it: Scorta

en: Clone
it: Clona

en: List price
it: Prezzo di listino

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Shipping
it: Spedizione

en: Pounds
it: Libbre

en: Grams
it: Grammi

en: Kilograms
it: Chilogrammi

en: Ounces
it: Once

en: Inches
it: Pollici

en: Feet
it: Piede

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
it: È preferibile utilizzare una stringa di testo semplice (raw-text) per evitare problemi con la sintassi HTML!

en: Sell price
it: Prezzo di vendita

en: Physical dimensions of the packaged product.
it: Le dimensioni fisiche del prodotto imballato.

en: Units of measurement
it: Unità di misurazione

en: Centimeters
it: Centimetri

en: Millimeters
it: Millimetri

en: Unit of measurement
it: Unità di misura

en: For a package containing only this product, how many are in it?
it: Per un pacco contenente soltanto questo prodotto, quanti ce ne sono?

en: Default quantity to add to cart
it: Quantità predefinita da aggiungere al carrello
