Ubercart Product Power Tools (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Actions
nl: Acties

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Cost
nl: Kostprijs

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Update
nl: Bijwerken

en: Length
nl: Lengte

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Sell Price
nl: Verkoopprijs

en: Stock
nl: Voorraad

en: Clone
nl: Dupliceren

en: List price
nl: Adviesprijs

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Shipping
nl: Verzending

en: Pounds
nl: Ponden

en: Grams
nl: Grammen

en: Kilograms
nl: Kilo's

en: Inches
nl: Inch

en: Feet
nl: Voet

en: Sell price
nl: Verkoopprijs

en: List Price
nl: Catalogusprijs

en: Physical dimensions of the packaged product.
nl: Fysieke afmetingen van het ingepakte product.

en: Units of measurement
nl: Maateenheid

en: Centimeters
nl: Centimeter

en: Millimeters
nl: Millimeter

en: Unit of measurement
nl: Eenheid

en: For a package containing only this product, how many are in it?
nl: Hoeveel van deze items zitten in een pakket dat alleen dit product bevat?

en: Default quantity to add to cart
nl: Standaard aantal dat toegevoegd wordt aan de winkelwagen

en: Product Class
nl: Productklasse

en: "Power Tools" Status
nl: 'Power Tools' Status

en: Show SKU field on product entry form
nl: Toon SKU-veld op het 'product aanmaken'-formulier
