Ubercart Product Power Tools (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (30 entries)

en: Submit
he: שלח

en: Actions
he: פעולות

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Cost
he: עלות

en: Edit
he: עריכה

en: Weight
he: משקל

en: Update
he: עדכון

en: Length
he: אורך

en: Dimensions
he: מימדים

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Stock
he: מלאי

en: Clone
he: שכפול

en: List price
he: מחיר מחירון

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Shipping
he: משלוח

en: Grams
he: גרם

en: Kilograms
he: ק"ג

en: Inches
he: אינצ'ים

en: Feet
he: רגל

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
he: מומלץ להעדיף תבניות הכוללות טקסט גולמי (raw) בכדי להמנע מבעיות הקשורות ב-HTML!

en: Sell price
he: מחיר מכירה

en: Physical dimensions of the packaged product.
he: גודל פיזי של המוצר כולל אריזה

en: Units of measurement
he: יחידות מדידה

en: Centimeters
he: ס"מ

en: Millimeters
he: מ"מ

en: Unit of measurement
he: יחידת מדידה

en: For a package containing only this product, how many are in it?
he: עבור חבילה המכילה רק ממוצר זה, כמה נכנסים בחבילה?

en: Default quantity to add to cart
he: כמות ברירת-מחדל להוספה לסל הקניות
